آخرین خبرهاآخرین خبرها

مرکز رزرو خدمات راه‌حلی جامع برای راحتی مشتریان برتر

.1397/11/6 شنبه

گفتگو : راضیه غنجی - پاسخگویی به نیازهای مشتریان در مرکز رزو خدمات سامان به صورت 24ساعته صورت می‌گیرد این شاید اولین جمله درباره مرکز رزو خدمات باشد و ما بخواهیم بیشتر با این مرکز آشنا شویم و اطلاعات بیشتری داشته باشیم. گفتگوی ما رضا رحمانی معاون اداره رزرو خدمات سامان مدیریت بانکداری ویژه و اختصاصی را بخوانید:

پاسخگویی به نیازهای مشتریان در مرکز رزو خدمات سامان به صورت 24ساعته صورت می‌گیرد این شاید اولین جمله درباره مرکز رزو خدمات باشد و ما بخواهیم بیشتر با این مرکز آشنا شویم و اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

گفتگوی ما رضا رحمانی معاون اداره رزرو خدمات سامان مدیریت بانکداری ویژه و اختصاصی را بخوانید:

 • تاریخچه مرکز رزرو به چه زمانی برمی‌گردد؟

مرکز رزرو خدمات سامان در تاریخ 22 مردادماه سال 92 طی بخشنامه‌ای فعالیت خود را به‌صورت رسمی در بانک شروع کرد. البته قبل از این تاریخ چند ماهی مشغول آماده‌سازی زیر ساخت‌ها و نگارش فرآیندها و ... بودیم. از جمله خدماتی که در این مرکز تعریف و ارائه کردیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترانسفر و تشریفات فرودگاهی در فرودگاه‌های امام خمینی (لانژ و CIP)، شهید هاشمی‌نژاد مشهد و فرودگاه مهرآباد
 • رزرو و صدور بلیت‌های هواپیمایی در ایران و خارج از کشور
 • رزرو انواع تورهای داخلی و خارجی
 • رزرو هتل در ایران و سایر نقاط جهان
 • مشاوره سفر
 • ارسال گل
 • اجاره خودرو در ایران و خارج از کشور

 • مأموریت و هدف مرکز رزرو چیست؟

ما در مدیریت مشتریان ویژه آن زمان (مدیریت بانکداری ویژه و اختصاصی کنونی) به این فکر می‌کردیم که بانک‌های بزرگ دنیا در حال حاضر علاوه بر خدمات بانکی، یک سری خدمات غیربانکی هم به مشتریان خود ارائه می‌دهند و این فرهنگ ایجاد رفاه بیشتر میان مشتریان باارزش بانک‌ها در حال گسترش است. سپس از خودمان پرسیدیم ما چرا این موضوع را در ایران راه نیندازیم؟ فلسفه راه‌اندازی مرکز رزرو این بود. در کنار این فلسفه، مأموریت و هدفی تعیین کردیم که به‌واسطه آن‌ها بتوانیم تعالی مرکز را رقم بزنیم. مأموریت ما در مرکز رزرو خدمات سامان ایجاد رفاه بیشتر در زندگی مشتریان برتر با ارائه خدمات غیربانکی و سبک زندگی است. بدین‌ترتیب ماندگاری مشتری و به‌اصطلاح وفاداری مشتری به بانک بیشتر می‌شود و این هدف نهایی ما در این قسمت است.

 • از برنامه‌های پیش رو بگویید؟

همان‌طور که در بالا ذکر شد در حال حاضر مرکز رزرو با ارائه خدمات سبک زندگی در حوزه مسافرتی از قبیل رزرو بلیت هواپیما در ایران و خارج از کشور، رزرو تورهای داخلی و خارجی، رزرو هتل‌های داخلی و خارجی، ارائه مشاوره سفر، ارائه خدمات ترانسفر و تشریفات فرودگاهی در فرودگاه‌های امام خمینی (لانژ و CIP)، فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد و فرودگاه مهرآباد، ارسال گل طبق سفارش مشتری، اجاره خودرو در ایران و خارج از کشور و رزرو مراکز رفاهی طرف قرارداد (اعم از رستوران‌ها، مراکز ورزشی، بلیت کنسرت و سینما و ...) مشغول خدمت‌رسانی به مشتریان برتر است؛ اما این کل ماجرا نیست. درحال حاضر ما به یک ثبات قابل‌قبولی ازلحاظ تجربه در ارائه خدمات فوق رسیده‌ایم و وقت آن است که خدمات غیربانکی را در حوزه‌های دیگر گسترش بدهیم. به‌بیان‌دیگر چشم‌انداز کلی مرکز رزرو، ورود به جوانب مختلف زندگی و کسب‌وکار مشتریان برتر بانک است تا بدین‌ترتیب بتوانیم میزان قابل‌ملاحظه‌ای از دغدغه‌های روزمره این گروه را از طریق خدمات مرکز رزرو برطرف کنیم و در تمام حوزه‌هایی که می‌توان به مشتریانمان خدمت کرد همراه ایشان باشیم. البته که یک راه طولانی در پیش داریم و در این مسیر تلاش داریم تا مشتریان ما شعار بانک را (با شما هستیم) به بهترین شکل احساس و تجربه کنند. یادآوری می‌کنم در تمامی این خدمات، مرکز رزرو به‌عنوان واسطه و تسهیل‌گر ارائه خدمات غیربانکی ایفای نقش می‌کند.

 • کانال دریافت خدمات مرکز رزرو چیست؟ و چگونه می‌توان خدمات را دریافت کرد؟

راه‌های مختلفی برای ارتباط با مرکز وجود دارد. ساده‌ترین راه، تماس با شماره تلفن 72389000-021 است. در حال حاضر مشتریان برتر برای رزرو خدمات تشریفات فرودگاهی و ترانسفر می‌توانند از طریق شعب بانک نیز اقدام کنند. بدین‌ترتیب بانکدار سامانیان در شعب، فرم مخصوص رزرو خدمات تشریفات و ترانسفر فرودگاهی را به نمایندگی از مشتری تکمیل می‌کند و برای همکاران واحد 24ساعته مرکز رزرو از طریق رایورز ارسال می‌کند. مشتریانی که خارج از کشور هستند و برقراری تماس تلفنی برایشان دشوار است می‌توانند سفارش خود را از طریق فکس به شماره 26850686-021 یا ازطریق ایمیل به نشانی booking@sb24.com ارسال کنند. سیستم Outlook نیز راه دیگریست برای برقراری ارتباط با مرکز رزرو که بیشتر همکاران ستادی از آن استفاده می‌کنند. وب‌سایت مرکز رزرو هم به‌زودی راه‌اندازی خواهد شد و ارسال درخواست‌ها ازطریق این سایت امکان‌پذیر خواهد بود. در کنار تمام این موارد ما مشتری حضوری هم داریم و برخی از مشتریان برای دریافت خدمات، ترجیح می‌دهند حضوری به این واحد مراجعه کنند. برای دریافت خدمات مسافرتی فعلاً تمامی مشتریان برتر و اشخاصی که از سوی ایشان معرفی می‌گردند و همکاران سامانی می‌توانند با تماس با مرکز رزرو، خدمات موردنظر خود را دریافت کنند. برای دریافت اعتبار رایگان در خدمات تشریفات فرودگاهی نیاز است مجموع سپرده‌های بلندمدت ریالی و ارزی مشتریان برتر و معدل سه‌ماهه موجودی سپرده‌های کوتاه‌مدت ریالی و ارزی مشتریان برتر و گواهی سپرده عام با نام نزد بانک و درصدی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری ایشان بالای 5 میلیارد ریال باشد. همچنین تمامی مشتریان برتر می‌توانند خدمت ترانسفر و تشریفات فرودگاهی را با درصدی تخفیف، به‌صورت نقدی از بانک دریافت نمایند. برای آگاهی بیشتر از جزییات دریافت خدمات تشریفات فرودگاهی می‌توانید با مرکز رزرو تماس بگیرید.  

 • چه تعداد نیرو دارید و خدمت‌رسانی به مشتریان به چه شکلی و چه ساعاتی انجام می‌شود؟

هم‌اکنون هفت نفر (بدون احتساب بنده) در مرکز رزرو خدمات مشغول فعالیت هستند. چهار تن همکار عزیز در بخش 24ساعته خدمات تشریفات و ترانسفر فرودگاهی به مدت بیش از 4 سال است که بدون یک ساعت تعطیلی به‌صورت شبانه‌روزی مشغول به خدمت‌رسانی بوده‌اند. آقایان مجتبی عیسائیان، سید بابک حسین زاده نودهی، محمدحسن حسین کرد و مجید میردار سلطانی همکاران بخش 24ساعته مرکز هستند. 3 نفر از همکاران عزیز ما هم در بخش خدمات مسافرتی مشغول به خدمت‌رسانی به مشتریان برتر در حوزه‌های رزرو بلیت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی، رزرو انواع تور در ایران و خارج از کشور، رزرو هتل در ایران و سراسر دنیا، ارائه مشاوره رایگان سفر، ارسال گل طبق درخواست مشتری، اجاره خودرو در ایران و خارج از کشور هستند. همکارانی که در این بخش مشغول خدمت‌رسانی به مشتریان هستند خانم‌ها سونیا طسوجی، شبنم نعمتی و گلچهر شریفی هستند.

 • یک فرد در سال چقدر می‌تواند از این خدمت استفاده کند؟

در خصوص خدمت تشریفات و ترانسفر فرودگاهی همان‌طور که توضیح دادم، مشتریانی که جمع سپرده‌های بلندمدت ریالی و ارزی و معدل سه‌ماهه موجودی سپرده‌های کوتاه‌مدت ریالی و ارزی و گواهی سپرده عام با نام نزد بانک و درصدی از صندوق‌های سرمایه‌گذای ایشان بالای 5 میلیارد ریال باشد از سهمیه‌های اعتباری رایگان خدمات ترانسفر و تشریفات فرودگاهی به‌تناسب میزان سپرده‌های خویش بهره‌مند ‌می‌شوند. این سهمیه‌های اعتباری در طول یک سال با توجه به میزان سپرده مشتری قابل‌استفاده هستند و سهمیه‌های اعتباری از یک سال‌به‌سال بعد منتقل نمی‌شوند. درخصوص سایر خدمات مسافرتی از قبیل رزرو بلیت هواپیما، تور، هتل، اجاره خودرو، ارسال گل و ... مشتریان می‌توانند به‌صورت نامحدود از خدمات مرکز رزرو استفاده کنند.  

 • برای خرید بلیت مشتری چه اقدامی باید انجام دهید؟

ما در مرکز رزرو خدمات سامان با بهترین تأمین‌کنندگان خدمات و آژانس‌های تراز اول کشور در ارتباط هستیم و پل ارتباطی بین مشتری و تأمین‌کننده هستیم و خدمات را با ایجاد تسهیلاتی نظیر تخفیف، سرعت و کیفیت و ... به مشتریان ارائه می‌دهیم. همان‌طور که پیشتر عرض کردم مرکز رزرو، واسطه و تسهیل‌گر خدمات است. مشتریان از طریق کانال‌های ارتباطی که در بخش 4 توضیح دادم می‌توانند با مرکز رزرو ارتباط برقرار کرده و رزرو خود را انجام دهند.

 • برای یک مشتری چه مزیتی دارد که سفرش را با مرکز رزرو انجام دهد؟

اولین مزیتی که برای مشتری وجود دارد این است که نام بانک سامان کنار تمام خدمات به چشم می‌خورد و این موضوع اطمینان خاطر مشتری را بابت دریافت خدمات با کیفیت و امنیت تضمین‌شده بیشتر می‌کند. مورد دیگر اینکه مشتری با یک شماره تماس می‌تواند تعداد زیادی خدمت دریافت کند. خدماتی از قبلی ترانسفر و تشریفات فرودگاهی، مشاوره سفر، رزرو تور، هتل و بلیت هواپیما، اجاره خودرو، ارسال گل و ... و سایر خدماتی که مطابق مورد 3 در آینده نزدیک معرفی خواهند شد. در کنار تمام این‌ها، تخفیفاتی در تمامی خدمات برای مشتری لحاظ شده است و این تخفیفات در رزروهای هتل و بلیت خارجی هواپیما کاملاً رقابتی هستند. کارشناسان خبره و مجرب مرکز رزرو نیز متضمن کیفیت خدمات هستند. لازم به ذکر است مدیریت بانکداری ویژه و اختصاصی یک باجه منحصربه‌فرد در سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی دارد و مشتریانی که رزرو خود را ازطریق مرکز رزرو انجام می‌دهند در فرودگاه نیز با استقبال، همراهی و پشتیبانی همکاران باجه سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام (سالن CIP) مواجه می‌شوند و می‌توانند بسیاری از خدمات بانکی خود را در آن باجه انجام دهند. علاوه بر این در باجه مذکور صندوق امانت هم برای این گروه از مشتریان در نظر گرفته‌شده است و ایشان می‌توانند با شرایط ویژه از این خدمات بهره‌مند شوند.

 • میزان رضایت مشتریان را ارزیابی می‌کنید و اگر پاسخ آری‌ست آیا مشتریان از خدماتتان راضی هستند؟

بله به طرق مختلف این کار انجام می‌شود و مشتریان ما تا حد بسیار زیادی از خدمات ارائه‌شده راضی هستند. در حال حاضر مجبوب‌ترین خدمت نزد مشتریان برتر خدمت ترانسفر و تشریفات فرودگاهی می باشد. در خصوص سایر خدمات مسافرتی نیز به‌طور یقین بالای 90 درصد رضایت اعلام شده است. البته لازم می‌دانم این را هم اضافه کنم که زمانی که تازه شروع به کار کرده بودیم تعداد محدودی هم (کمتر از 5 درصد) شکایت داشتیم که این میزان در هر کسب‌وکاری طبیعی است؛ ولی به‌مرور از همین میزان نیز کاسته شده است. به‌هرحال ما در مرکز رزرو مأموریت خطیری داریم و هرگونه اشتباه ما ممکن است منجر به از بین رفتن اعتماد مشتری و درنتیجه ازدست‌رفتن میزان قابل‌ملاحظه‌ای از سپرده‌های بانک شود. این موضوع مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند و بر همین اساس تمام تلاش ما این است که کیفیت خدمات روزبه‌روز افزایش داده شود.

 • چه تخفیف‌هایی به مشتریان می‌دهید؟

تقریباً در تمام خدمات ارائه‌شده درصدهای مختلفی از تخفیف برای مشتریان لحاظ می‌کنیم. گستره تخفیفات بسیار زیاد است و ذکر همه آن‌ها در حوصله این گفتگو نمی‌گنجد اما تخفیفات از  2 درصد در برخی خدمات مسافرتی تا  100 درصد در سهمیه‌های اعتباری رایگان ترانسفر و تشریفات فرودگاهی متغیر هستند. همه این‌ها وابسته به نوع خدمت، آژانس ارائه‌دهنده خدمت، زمان رزرو، نرخ سیستمی ارز برای ایرلاین‌ها، سیاست‌های گردشگری و ... هستند.

 • بیشترین زمان مراجعه و تماس چه ساعاتی از شبانه‌روز است؟

با توجه به سبک زندگی مشتریان ما، بیشترین تماس‌ها در بازه 10 صبح الی 14 بعدازظهر اتفاق می‌افتند. این موضوع ناگفته نماند که در شب نیز تماس‌هایی برای رزرو ترانسفر و تشریفات فرودگاهی داریم. گاهی اوقات هم بعضی از مشتریان در آن‌سوی دنیا به مشکلاتی برمی‌خورند و با واحد 24 ساعته ما تماس می‌گیرند. به‌هرحال واحد 24 ساعته مرکز رزرو در تمام ساعات شبانه‌روز آماده دریافت رزروهای مشتریان در خصوص خدمات ترانسفر و تشریفات فرودگاهی است. سایر همکاران ما در باجه سالن تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی نیز به‌صورت 24ساعته آماده پشتیبانی و خدمت‌رسانی به مشتریان و مسافرین سامانی می‌باشند.

 • جذاب‌ترین خاطره و اتفاقی که در این سال‌ها برای شما در این کار رخ داده چیست؟

هر روز ما در مرکز رزرو خاطره است و اتفاقات تلخ و شیرین زیادی برای یکایک ما رخ داده است و واقعاً سخت است از بین آن‌ها یکی را تعریف کنم.

 • برای بهبود و توسعه کارتان چه پیشنهادی دارید؟  

با توجه به جامعه محدود مشتریان برتر ما که شامل مشتریان ویژه و خاص است ورود به برخی حوزه‌ها همراه با مسائل خاصی است اما با گسترش ارائه خدمات به کلیه مشتریان بانک سامان و همین‌طور مشتریان گروه مالی سامان و همکاران سامانی، می‌توانیم با حفظ مأموریت اصلی مرکز که همان ایجاد و حفظ تمایز در ارائه خدمات مطابق با گروه مشتریان می‌باشد، گستره خدمات را افزایش داده و به‌تناسب جایگاه مشتری نزد بانک خدمت ویژه ایشان را تعریف و ارائه کنیم.

ما می‌خواهیم و می‌توانیم.

برچسب خبر:
آخرین خبرهاآخرین خبرها
راهنمای دریافت غیر حضوری رمز دوم پویا در بانک سامان
رمزینه ابزار ضروری برای انتقال وجه و خرید اینترنتی
کنفرانس Iran Grain 2019 با حمایت بانک سامان برگزار شد
شماره 149 نشریه بانک سامان منتشر شد
دریافت تسهیلات آنلاین از بانک سامان
نسخه جدید موبایلت در دسترس قرار گرفت
شماره 148 نشریه بانک سامان منتشر شد
گزارشی از تازه‌ترین دستاوردهای شرکت پرداخت الکترونیک سامان
برندگان تابستان وین کارت مشخص شدند
معرفی خدمات بانک سامان در نمایشگاه صنعت ایران
نسخه جدید اپلیکیشن سامانیوم رونمایی شد
سپ در فهرست 20 شرکت برتر صنعت پرداخت در دنیا
افزایش سقف برداشت از خودپردازهای مرزی برای مشتریان بانک سامان
اعزام 6 دستگاه خودپرداز سیار به مرز مهران و شلمچه
افتتاح مدرسه بانک سامان در سرپل ذهاب
خدمات ویژه بانک سامان برای فعالان صنف خودرو
خدمات گروه مالی سامان برای فعالان صنعت شیرینی و شکلات ایران
نرخ حق‌الوکاله بانک سامان حداکثر 3 درصد تعیین شد
بانک سامان، باجه عظیمیه کرج را افتتاح کرد
نسخه جدید موبایلت عرضه شد
بانک سامان برگزیده جشنواره انتشارات روابط عمومی شد
شماره 146 نشریه بانک سامان منتشر شد
اطلاعیه
خدمات ویژه بانک سامان برای فعالان حوزه درمان
تامین مالی نیروگاه کورده مطابق با استانداردهای بین‌المللی
بانک سامان املاک مازاد خود را به مزایده می‌گذارد
اخذ ایزو 10002 برای رسیدگی به شکایات مشتریان توسط بانک سامان
برگزاری دوره‌های آموزش نت بانک شرکتی برای مدیران مالی شرکت‌ها
ظرفیت خزانه سکه بانک سامان افزایش یافت
اعضای سامانیوم تسهیلات کارت اعتباری می‌گیرند
راه حل جامع بانک سامان برای پرداخت یارها
نسخه وب اپلیکیشن موبایلت عرضه شد
نشست صمیمی گروه مالی سامان با اصحاب رسانه برگزار شد
جشنواره سورسامانی با جایزه‌های نقدی برگزار می‌شود
تصویب صورتهای مالی بانک سامان، با رای اکثریت سهامداران
شماره 145 نشریه بانک سامان منتشر شد
مجمع بانک سامان به 13 مرداد موکول شد
سامانه ثبت درخواست مرکز رزرو خدمات سامان راه اندازی شد
شعب بانک سامان در خوزستان، چهارشنبه تعطیل است
حضور فعال سامانتل در الکامپ 98
عرضه بیمه‌نامه مسافرتی در کلیه شعب بانک سامان
پرتال سهامداران بانک سامان رونمایی شد
نخستین برندگان سورسامانی مشخص شدند
امضای تفاهم نامه اعتباری بانک سامان و دانشگاه علوم پزشکی ایران
بانک سامان، سهامداران خود را به مجمع دعوت کرد
کارگزاری بانک سامان دوره‌های آموزش سرمایه گذاری برگزار می‌کند
برندگان بهاری وین کارت مشخص شدند
راهنمای فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت در نت بانک سامان
کارت‌های ملی قدیمی منقضی شد
تسهیل خرید و فروش سهام با «خدمات بازار سرمایه» بانک سامان
اطلاعیه
سودآوری بانک سامان مبتنی بر استراتژی است
تسهیل خدمات بانکی برای مشتریان حقوقی با نت بانک شرکتی
در محل اقامت خود کد بورسی بگیرید
با کارت کارساز بانک سامان، از حساب بانک خرج کنید
شماره 144 نشریه بانک سامان منتشر شد
با پلنت «سریع شکست بخور، سریع‌تر پیروز شو»
عضو سامانیوم شوید و جایزه بگیرید
اطلاعیه بهینه سازی سامانه های نرم افزاری
هشدار درباره سوءاستفاده از حساب بانکی مشتریان
تغییر ساعت کاری شعب بانک سامان در استان کرمانشاه
بانک سامان میزبان فعالان صنعت غذا در آگروفود 2019
پلنت نخستین مرکز نوآوری صنعت بیمه افتتاح شد
تخفیف 2300 فروشگاه برای اعضای سامانیوم
حضور فعال بانک سامان در نمایشگاه Iran Health 2019
افزایش امنیت کاربران در نت بانک جدید سامان
اقدامات گروه مالی سامان در مسیر بانکداری سبز
خدمات بیمه تکمیلی سامان برای دارندگان دستگاه‌های کارتخوان
نسخه جدید موبایلت عرضه شد
کمپ تیم ملی یادگار بانک سامان برای ورزش المپیکی جودو
ارایه خدمات شارژ خودکار ایرانسل در شعب بانک سامان
تغییر ساعت کاری شعب بانک سامان در استان خوزستان
نت بانک جدید سامان رونمایی شد
برنامه سامانتل برای ارتقا کیفیت خدمات در بستر دیتاسنتر جدید
بانک سامان به کارکنان سازمان‌ها تسهیلات پرداخت می‌کند
شماره 143 نشریه بانک سامان منتشر شد
بانک سامان، محبوب ترین بانک ایران در سال 1397
بانک سامان املاک مازاد خود را به مزایده می‌گذارد
امکان ثبت آنلاین درخواست گواهی تمکن در سایت بانک سامان
اطلاعیه بهینه سازی سامانه های نرم افزاری
اعلام ساعت کاری بانک سامان در ماه رمضان
سایت سامانیوم رونمایی شد
راه‌اندازی سامانه آنلاین، دسترسی به تسهیلات مصرفی را آسان می‌کند
اطلاعیه بهینه سازی سامانه پیامکی
بانک سامان 1.200.000.000 تومان جایزه پرداخت می‌کند
تسهیل خدمات بانکی برای مشتریان حقوقی با نت بانک شرکتی
بانک سامان رتبه نخست در شاخص رضایتمندی مشتریان را کسب کرد
حمایت از هنر 800 ساله دارایی‌بافی توسط بانک سامان
ظرفیت صدور گواهی سپرده سکه طلا در بانک سامان افزایش یافت
تعداد کاربران سامانیوم به 26000 نفر رسید
نسخه جدید موبایلت برای iOS عرضه شد
ساعت کار جدید شعب بانک سامان اعلام شد
اطلاعیه
شماره نوروزی نشریه بانک سامان منتشر شد
ارزیابی میزان رضایت و اهمیت عوامل مؤثر بر اثربخشی آموزش‌های الکترونیکی از دیدگاه کارکنان
سپ جایگاه دوم تراکنش‌های موبایلی را تصاحب کرد
ساعت کاری شعب بانک سامان در ایام نوروز اعلام شد
در آستانه بهار، نسخه جدید موبایلت عرضه شد
شرایط استفاده از صندوق امانات بانک سامان
از \"تل‌بانک\" سامان، تلفنی خدمت بانکی بگیرید
قدیمی تر ▶◀ جدید تر
دسته بندی موضوعیدسته بندی موضوعی
شبکه‌های اجتماعیشبکه‌های اجتماعی

نزدیکترین شعب بانک سامان را روی نقشه بیابید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک سامان است. © 1398