شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان به‌عنوان یکی از شرکت‌های گروه مالی سامان فعالیت خود را در سال 1386 با هدف راه‌اندازی یک مرکز جامع اعتبارسنجی در کشور آغاز کرد که تقریباً کل سهام آن متعلق به بانک سامان است. نظر به افزوده‌شدن مأموریت وصول مطالبات بانک سامان به این شرکت در سال 1392 و اخذ مجوز رتبه‌بندی در دو گرایش «بیمه و مالی» و «بازرگانی» از مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران در سال 1397، در حال حاضر این شرکت در سه حوزه کلیدی اعتبارسنجی، وصول مطالبات معوق و رتبه‌بندی فعالیت می‌کند.

این شرکت علاوه بر تولید سامانه‌های اعتبارسنجی برای بانک سامان که شامل اعتبارسنجی اشخاص حقیقی، اشخاص حرفه‌ای و اشخاص حقوقی هستند، از سال 1392 خدمات اعتبارسنجی خود را به شرکت‌هایی که فروش اعتباری دارند نیز ارائه می‌کند. از آن زمان تاکنون، بسیاری از کسب‌وکارهایی که محصولات خود را به‌صورت اعتباری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند؛ با استفاده از محصولات اعتبارسنجی این شرکت توانسته‌اند حجم فروش خود را گسترش داده و به‌طور هم‌زمان از بروز مطالبات معوق پیشگیری کنند.

برای مدیریت بهینه مأموریت وصول مطالبات معوق که در شرایط کنونی صرفاً به بانک سامان ارائه می‌شود، یک سامانه جامع حقوقی نیز توسعه داده شده است که تمامی فرآیندهای ساماندهی، پیگیری و وصول مطالبات معوق را در برمی‌گیرد.


نشانی وب‌سايت شرکت اعتبارسنجی حافظ سامان ایرانیان www.etebarsanjisaman.com است.

نزدیکترین شعب بانک سامان را روی نقشه بیابید

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به بانک سامان است. © 1398